Kúpeľne Galaxy

QUARZ Lappato Arena 60x60 (bal=1,07m2)

49 EUR
Predaj tohto tovaru bol ukončený
Kód tovaru: SAP_CTW230 EAN: 8434023072096 Výrobca: Saloni Cerámica Hmotnosť: 21,06 kg

Otázky a hodnotenie produktu

Váš e-mail:
Váš príspevok:
* Vaše meno:

Popis k tovaru - QUARZ Lappato Arena 60x60 (bal=1,07m2)

Kalibrovaná

Kalibrovaná dlažba

Tiež známa ako rozmerovo stabilné dlaždice. Je to dlaždice, ktorá bola mechanicky orezaná do určitej veľkosti potom, čo bola vypálená tak, aby jej okraje tvorili uhol 90°. Dosiahnutá jednotná veľkosť, rozmer súdržnosti a optimálnu presnosť dodávajú dlaždiciam čistejšie prevedení a menej odchýlok medzi jednotlivými dlaždicami.

Slinutá

Slinutá dlažba

Natlačením do foriem pod vysokým tlakom zostane v keramickej hmote minimum vzduchových bublín. Následne sa vypáli pri vysokých teplotách, čím je výsledný produkt tvrdý, pevný a oteruvzdorný. Zároveň je menej nasiakavý.
Nachádza univerzálne použitie v interiéri a exteriéri, na steny i podlahy. Slinutá dlažba je obzvlášť vhodná do namáhaných priestorov ako dlažba či na fasády budov.

Mrazuvzdorná

Mrazuvzdornosť

Mrazuvzdornosť je daná mierou nasiakavosti dlaždice (tozn., že nenasaje vodu, ktorá by v nej mohla zmrznúť). U obkladoch pre použitie v interiéroch nie je mrazuvzdornosť požadovaná a nasiakavosť býva zvyčajne viac ako 10 %. Oproti tomu mrazuvzdorné glazované dlaždice majú nasiakavosť do 3 %. Pre exteriér sú potom vhodné slinuté dlaždice s nasiakavosťou nižšou ako 0,5 %.

Lappato

Lapovaný povrch, nebo-li Lappato

Technika lappato sa používa na zušľachtenie povrchu dlaždíc jemným nepravidelným odleštěním. Na dlaždiciach tak vzniká efektný kontrast lesku a matu, ktorý zvýrazňuje vrchný reliéf alebo tlačenú štruktúru. Na rozdiel od klasického leštenia je povrch odleštěn iba v sile niekoľkých desatín milimetra, čo umožňuje použiť túto techniku predovšetkým na glazované slinuté dlaždice. S lapovaním sa stretneme u reliéfnych keramických dlaždíc, kde vynikne kontrast medzi odlapovanou vrchnou časťou a nelapovanou spodnou časťou, ale aj u povrchov s jemným mikroreliéf vytvoreným finálnym tlačou, ktoré po lapovanie môžu pripomínať napríklad satinovanej prírodné kamene.

Dlažba

Dlažba

Dlaždica vhodná pre pokládku na podlahu (= ako dlažba), zároveň je možné použiť ju aj pre obklad stien.

Parametre produktu

Balenie 1 ks
Použitie Dlažba
Rozmer 60x60 cm
Povrch Lappato
Počet ks v balení 3
Materiál Keramika
Hrúbka 10 mm
Balenie obsahuje 1.07 m2
Záruka 2 roky