noscript img
Kúpeľne Galaxy

Jahodová pyramída XL

Doprava zdarma
Jahodová pyramída XL

XL 7-radová pyramída. Ručná práca.   viac informácií

od 230 EUR
Na objednávku (7 dní)
Kód tovaru: JAHOD_XL Výrobca: Kúpeľne Galaxy Hmotnosť: 50 kg

Otázky a hodnotenie produktu

Váš e-mail:
Váš príspevok:
* Vaše meno:

Popis k tovaru - Jahodová pyramída XL

Pôdorysný rozmer: 1,1x1,1 m

Výška : 1,468 m

Objem zeminy: cca 0,5 m3

Povrchová úprava : Výrobok je dodávaný ohoblovaný a vybrúsený bez povrchovej úpravy. Povrchovú úpravu odporúčame klientom v každom prípade zrealizovať  kvôli ochrane dreva. V prípade záujmu vieme za príplatok dodať výrobok aj s povrchovou úpravou - zvoľte variantu s povrchovou úpravou a do poznámky uveďte názov povrchovej úpravy (00 transparent, 01 biela, 02 zelená, 03 teak, 04 orech).

 

JAHODOVÁ PYRAMÍDA – UNIVERZÁLNY NÁSTROJ A DEKORÁCIA V JEDNOM

Jahodová pyramída, alebo jahodová veža, je vo svete veľmi známou, no na Slovensku nie až tak rozšírenou technikou pestovania jahôd. Je to vlastne vertikálna záhradka, ktorá je nielen krásnym doplnkom vonkajších priestorov, ale zároveň najpraktickejším riešením pre sadenie plodín. Navzdory jej názvu sa využitie takejto pyramídy nevzťahuje len na jahody –  môžete si do nej vysadiť kvietky, bylinky, zeleninu alebo z každého niečo - vašej fantázii sa medze nekladú!

  • ŠETRÍ MIESTO – MAXIMÁLNE VYUŽITIE PLOCHY : Takýto vertikálny záhon je určený každému záhradníkovi s veľkou i malou záhradkou, každému minimalistovi, ktorý chce využiť pôdu čo najúčelnejšie a každému, kto jednoducho nemá čas stráviť celé víkendy okopávaním. Pôdorysná veľkosť jahodovej pyramídy je totižto iba 1,2m2.
  • ŠETRÍ VÁS – VIAC ÚRODY ZA MENEJ ROBOTY : Pri starostlivosti o Vami vybrané a zasadené plodiny sa nemusíte dlho zohýbať, keďže čím dlhšie pracujete, tým viac sa vďaka stupňovitému designu vystierate. Zadržiava vlhkosť, zvyšuje úrodu a minimalizuje výskyt plesňových chorôb. Svojou konštrukciou taktiež optimalizuje dosah slnečných lúčov na všetky Vaše rastliny.
  • CHRÁNI PRED ŠKODCAMI : Ochrana pred škodcami, ako sú napríklad drozdy, krtkovia a rôzne parazity, je s pyramídou účinnejšia a jednoduchšia, pretože zo spodu sú plodiny chránené dreveným dnom a z vrchu stačí umiestniť napr. sieť. To pri sadení do zeme - najmä v prípade ochrany zo spodu - nie je zrealizovateľné.
  • PRAKTICKÁ NA ÚDRŽBU A SKLADOVANIE : Jednou z ďalších výhod jahodovej pyramídy je skladnosť a praktickosť. Jej prvotné zloženie Vám zaberie maximálne 10 minút. V prípade verzie na kolieskach je uskladnenie v zime jednoduché -  prosto ju len presuniete a uskladníte do garáže či pivnice a podľa potreby opäť na jar vytiahnete.

AKO JU POSTAVIŤ?

Zostrojenie pyramídy je veľmi jednoduché a zvládne ju úplne každý. Na videu nižšie môžete vidieť demonštráciu montáže bez pridania zeminy. S pridaním zeminy je postup nasledovný:

  • 1. Položíte si dno pyramídy na zem. Odporúčame položiť na dno pyramídy izoláciu kvôli lepšiemu zadržiavaniu vlhkosti (napr. fóliu).
  • 2. Pripojíte ku dnu štyri zvislé stĺpy.
  • 3. Začnete pridávať jednotlivé "poschodia" pyramídy od najväčšieho po najmenšie (čiže od spodu na hor) - ako prvé pripojíte najväčšie, najspodnejšie poschodie a vložíte doň zeminu, potom nad to pripojíte ďalšie poschodie, vložíte zeminu a opakujete postup až kým sa nedostanete na vrch pyramídy.

Súbory na stiahnutie

Súvisiaci tovar